Je vám jeden displej málo? LG G8x vám dá ještě druhý [IFA 2019]


Dočkali jsme se G8X ThinQ. Ačkoliv se může zdát, že jde o nový top model, není tomu zcela tak. Novinka míří do vyšších pater, mezi smetánku nicméně ne. Po stránce vzhledu telefon nijak zvlášť nepřekvapí. LG se ani moc nesnažilo. Například na čelní straně je displej s výřezem v horní části, což je trošku škoda. Na druhou stranu máme tu čest s 6,4palcovým OLED panelem s rozlišením 1 080 × 2 340 pixelů. O kvalitě tak není žádný pochyb. Přímo do displeje je integrována také optická čtečka otisků prstů, což je mimochodem vůbec poprvé u LG. Na těle najdeme též hned dva reproduktory, každý s výkonem 1,2 W. Na zvuk je LG skutečně zatíženo a novinka se chlubí 32bitovým Hi-Fi Quad DAC (digitální převodník), který pro TOP modely LG tak typický.

Záda telefonu pokrývají dva fotoaparáty:

  • hlavní 12Mpx fotoaparát s optikou o světelnosti f/1.8 (PDAF, OIS)
  • a ultraširokoúhlou kamerku s rozlišením 13 Mpx, světelností f/2.4 a úhlem záběru 136°.

Telefon má skleněná záda, a zaujme zvýšenou odolností splňující krytí IP68 a armádní standard MIL-STD 810G jak jsme již u této značky zvyklí. Takže zde se nic převratného nekoná, krom dvou čoček fotoaparátu

Náročné uživatele dozajista uspokojí hardwarová výbava v čele s Qualcomm Snapdragon 855, který je doplněn o 6GB operační paměti. Interní paměť pojme 128 GB a nechybí slot pro až 2TB paměťovou kartu. Telefon je osazen operačním systémem Android 9.0 Pie. a Android 10 by měl snad přijít v dohledné době.

Ořezaná V50, ale…

Pokud by vám základní 6,4″ displej nestačil, můžete si k LG G8X ThinQ přikoupit speciální kryt, který zobrazovací plochu zdvojnásobí; oproti telefonům s ohebnými displeji však musíte překousnout předěl mezi oběma displeji. Na sekundárním displeji lze zobrazit druhou aplikaci, popř. klávesnici nebo gamepad pro pohodlnější hraní her.

Kryt se s telefonem propojuje skrze USB-C, kromě vnitřního displeje obsahuje i vnější monochromatický OLED panel pro zobrazování notifikací a hodin. Kryt v sobě nemá žádnou přídavnou baterii, i tak váží nezanedbatelných 134 gramů, telefon samotný pak váží 192 gramů.