Jubilejní 20. ročník Den s IZS v Třinci byl důsledku koronaviru zrušen. Hned po zrušení Invent Areny 2020


A je to tady zase. Jako by nestačilo že v únoru byl zrušen veletrh MWC v Barceloně, pak následovaly další eventy a u nás v ČR padla za oběť nejedna událost. Například TechAgro v Brně a další události které se vážou třeba k historii měst a obcí po celé republice. Statutární město Třinec to zatím zasáhlo celkem citelně. Nejen že jsou zrušeny všechny hokejové, fotbalové a jiné utkání, které jsou pro Třinec (ale i pro jiná města tak typické), o to více zabolí fakt že byl zrušen dlouho plánovaný jubilejní 20. ročník Dne s IZS, který se začátkem června pro města tak typické. Pokud zalovím ve své paměti a v historii města se snad nestalo že by někdy byl zrušen Den s integrovaným záchranným systémem, kde se prezentovala součinnost jednotek IZS a dalších složek bdící nad naším bezpečím a zdravím.

Letos měl být 20. ročník opravdu velkolepý. Krom hasičů, Policie ČR, Městské Policie, Celní správy, Armády ČR, ZZS apod, zde měli být i další hosté, a celé centrum města mělo slyšet sirény Hasičů, ZZS a Policie. Připraveny byly velkolepé ukázky na obou náměstích jak a horním nám. Svobody tak na dolním nám. T.G. Masaryka a celé město mělo 8. června zažít atmosféru jakou už dlouho nezažilo.

Bohužel si na to budeme muset počkat do příštího roku, protože stejně jako Invent Arena byl Den s IZS v Třinci přeložen na příští rok. Na druhou stranu nad tímto datem také visí otazník z důvodu současného nárustu nově nakažených COVID-19. Je jasné že další akce budou následovat jen od dubna do konce června probíhá v Třinci mnoho velkých události. Hutník, Den s IZS, co dva roky navíc Invent Arena, atletické události koncerty a tak dále.

Není tedy jasné jestli nakonec všechny na letošek plánované akce nebudou přesunuty na rok 2021, kdy se snad vrátí vše do normálu.

Report z akce Den s IZS v Třinci z roku 2017:

Načítám přehrávač