Kdo čeká na nástupce loňské V60 od LG, čeká marně. LG V70 uloženo k ledu na neurčito.


Kdysi specifická řada jen pro ultra fanoušky této řady, která udávala trendy a dnes? Mainstreamová řada, která doháněla konkurenci po stránce fotografií i videa. Takto lze charakterizovat kdysi velmi řadu V od LG. Značka měla telefony rozdělené telefony do následujících řad (uváděné řady, které byly dostupné pro Evropu)

řada “K” – Nižší třída, základní telefony, cenovka do 6 tis Kč

řada “G” – Vlajkové modely pro širokou veřejnost, skleněná záda, kov, imitace kůže (LG G4), cenovka cca 20 tis Kč

řada “V” – Ultravajkové modely udávající trendy, speciální funkce ve fotoaplikaci, lepší fotoaparáty), cenovka 20 – 25 tis Kč

Zatím poslední model prodávaný na českém trhu je LG V60, který je pouhým stínem toho co bývala řada V kdysi. Slabé fotoaparáty, zastaralý design, to vše podpořeno vysokou cenou na české trhu. Je pravdou že řada V byla vždy premiovou řadou a tomu odpovídala i nastavená cena, ale tehdy jste za dané peníze dostali skutečně špičkové fotoaparáty které se mohly rovnat s konkurencí a někdy nechávali konkurenci daleko za sebou v oblaku prachu. Rozsah nastavení v PRO režimu byl neskutečný, materiály, dodávané příslušenství v podobě LG displeje do kterého jste zacvakli telefon a měli jste dva displeje (nebylo to zrovna komfort allá Samsung Galaxy Fold ale účel to splnilo) Poslední dobou ale spíš než cokoli jiného připomíná LG Titanic nebo umírající HTC. LG se v nedávné době snažilo prodat své továrny vietnamskému výrobci Vingroup, která pro LG vyrábí některé levnější řady. Nakonec z prodeje však sešlo.

Po oznámení že byl pozastaven vývoj ohebného modelu LG Rollable, jsme se dozvěděli, že byl pozastaven i vývoj modelu V70, který měl letos debutovat s procesorem od Qualcommu SDN 888 a 6,8 palcovým displejem a FullHD + rozlišením. Tato zpráva osobně zasáhla nejednoho fanouška LG protože je už jasně zřetelné že se v LG něco děje a není to zrovna něco pozitivního. Bude zajímavé s čím se LG vytasí v budoucnu a zda se ještě vůbec dočkáme nějaké telefonu od této legendární značky.