Knihovna Třinec půjčuje knihy přes výdejní okno


Od pondělí 23. listopadu začala Knihovna Třinec půjčovat knihy svým čtenářům přes výdejní okno. To bude  dostupné každý všední den kromě víkendů od 9:00 do 15:00. Samozřejmě stále platí přísná bezpečnostní nařízení a opatření. Do prostoru výdejního místa můžete vstupovat pouze s rouškou a zakrytými dýchacími cestami a u vstupu musíte použít dezinfekci. Prostor bude sloužit výhradně pro vyzvednutí připravených knih, časopisů nebo deskových her. S sebou pak musíte mít čtenářský průkaz. Další informace najdete níže na přehledné grafice. Částečný provoz spouští také Informační centrum, které bude mimo jiné poskytovat část reprografických služeb.

Jak to bude probíhat? Vyřízení objednávek a rezervací probíhá zpravidla následující pracovní den po přijetí požadavku. Maximálně je však možné objednat 5 knih, 5 časopisů, 5 audioknih a 2 deskové hry.

Rezervace je možné provést buď online přes webové stránky knihovny (www.knihovnatrinec.cz), nebo po telefonu na čísle 558 999 150 nebo 558 999 120 v prac. dny v době od 9 do 15 hod, nebo emailem dospeli@knihovnatrinec.cz, nebo deti@knihovnatrinec.cz. Je nutné uvést své jméno a číslo čtenářského průkazu, nebo kartičky.

Jak probíhá samotné vyzvednutí? Nutno vyčkat na odpověď a držet se instrukcí a dodržovat všechna hygienická a vládní nařízení tak aby byla zachována bezpečnost a zdraví nejen ostatních čtenářů ale i samotných pracovníků knihovny.

Výdejní místo se řídí Protiepidemickým systémem ČR (PES)

  1. stupeň – bezkontaktní výdej
  2. stupeň – kontaktní výdej