Konečně! Vodafone představil neomezený tarif i pro jednotlivce.


Když Vodafone v červnu přišel s datově neomezeným tarifem, měla jeho nabídka zásadní ALE… Zejména proto, že nabídka byla pouze pro skupinu dvou až čtyř osob. Není proto divu, že ho T-Mobile s O2 snadno trumfli. Reakce na konkurenci však přišla nyní: neomezený tarif RED pro jednotlivce za 1 799 Kč (s úvazkem na 2 roky).

Kdo má internet od UPC, zaplatí zhruba o dvě stovky méně, no a kdo by se upsat nechtěl, ten si naopak připlatí 450 Kč. Tarif se, tak trochu nelogicky, jmenuje RED 20+20 GB a najdete ho v ceníku platném od 25. října 2019.

Ceník Vodafonu se jednoduše nedá dost dobře chápat ani s vysokou školou, operátor prostřednictvím Facebooku sám potvrzuje, že název tarifu neodpovídá tomu, co zákazník dostane a do budoucna plánuje názvy změnit.

Jelikož z tabulky tarifů RED to nevyčtete, vězte že u tarifu Red 20+20 GB je možné v zahraničí Zóna 1 (EU + EHS) bezplatně vyčerpat až 32,20 GB dat, po překročení tohoto objemu je každý započatý kB zpoplatněn částkou 0,0001148 Kč.

Jen pro ilustraci, u T-Mobilu lze mít (datově) neomezený tarif už za 1 275 Kč měsíčně (50 GB plnou rychlostí, pak 10 Mb/s; data v EU 35 GB). U O2 za 1 299 (rychlost 20 Mb/s). Konkurence je tedy o pár stovek levnější – viděno optikou běžného uživatele.

Nabídka obou konkurentů Vodafonu má ovšem logickou strukturu a zákazník se v ní tak nějak zorientuje, což se o novém tarifu Vodafonu (jeho tarifní nabídce jako takové), který byl zjevně spíchnut tzv. horkou jehlou, tvrdit nedá.