LG G8s obdržel aktualizaci na Android 10 a s ním přišla nová verze LG UX9


LG je známé pozdním vydáváním aktualizací pro své telefony už dlouhou dobu. Teprve v těchto dnech dorazila Android 10 společně s novou verzí nadstavby od LG UX 9.0. Update přichází v době kdy už některé telefony čekají aktualizaci na Android 11. A jak vlastně vypadá prostředí telefonu LG G8s Thinq? To si ukážeme v tomto článku.

Na první pohled doznalo největších změn pole pro oznámení a a stahovací roleta. LG nyní přebarvilo roletku do nádherné zelné barvy která systému vážně sluší a vypadá to velmi zajímavě a originálně. Zelená barva vévodí napříč nastavením telefonu a vypadá opravdu zajímavě

Odtučňovací kůrou prošlo hlavně nastavení telefonu, které se stalo nyní přehlednější a nechalo se inspirovat prostředím OneUI od Samsungu. Je přehledné a snadno se v něm i úplný nováček orientuje.

Mírně přepracovaná byla rovněž aplikace Fotoaparát. Kde se opět dělaly kosmetické úpravy v nastavení. Kvalita fotek se dle mého názoru zlepšila a fotky jsou ostřejší, barvy jsou vyváženější a a video je také líbivější oproti předchozí verzi Androidu 9.

Nový kabátek dostala také aplikace pro hovory a zprávu kontaktů. Je nyní přehlednější a i zde je cítit inspirace OneUI ze Samsung telefonů, prostě při průchodu napříč nastavením je zde cítit inspirace konkurencí. Někde jsou změny na první pohled bijící do očí a někde jsou jen kosmetické úpravy pro zpřehlednění a zkvalitnění pocitu uživatele z dobrého zařízení.

Ukázka multiskaskingu v nové verzi LG UX9 postaveném nad Androidem 10:

Načítám přehrávač