LG jde do sebe. Představilo 3 novinky ve střední třídě.


LG dnes na oficiálních stránkách lgnewsroom.com v tichosti představilo trojlístek telefonů K61, K51S a K41S, které se chlubí 6,5″ displejem a baterií o kapacitě 4 000 mAh. Ve výbavě dále nechybí USB-C , čtečka otisků prstů na zádech a dokonce ani vojenská certifikace odolnosti MIL-STD 810G. Po vzoru Realme mají navíc všechny tři smartphony hned čtyřnásobný zadní fotoaparát.

Nejlépe vybavené LG K61 se chlubí obrazovkou s poměrem stran 19,5:9, rozlišením Full HD a poměrně širokou bradou. Na zadní straně pak najdeme hlavní snímač o rozlišení 48 megapixelů, jemuž sekunduje 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv. Výrobce neopomněl přidat 5Mpx senzor hloubky a také makro snímač o průměrném rozlišení 2 megapixelů. Výbavu doplňují 4 GB operační paměti a 64/128GB úložiště rozšiřitelné o microSD kartu.

LG K51S nabízí mírně protáhlejší obrazovku s poměrem stran 20:9 a nižším HD+ rozlišením. Na zádech pak na uživatele čeká 32Mpx hlavní snímač, 5Mpx ultraširokoúhlý objektiv a dvojice 2Mpx senzorů pro makro a bokeh efekt. Selfie kamerka má slušné rozlišení 13 Mpx. Telefon bude nabízen s 3 GB RAM a 64GB úložištěm.

LG K41S má rovněž poměr stran 20:9 i rozlišení HD+. Na zádech najdeme 13Mpx hlavní snímač, 5Mpx ultraširokoúhlý objektiv, ale i makro a bokeh snímač o shodném rozlišení 2 megapixely. Selfie kamerka má rozlišení 8 megapixelů a o výkon se stará 3GB RAM + je k dispozici 32GB (rozšiřitelné) úložiště.

Telefony se začnou prodávat v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku ve Spojených státech amerických, následně se dostanou na evropské a asijské trhy. O cenách ani bližších specifikacích (například o použitém čipsetu) v současnosti bohužel nevíme žádné informace

První pohled na LG G8s: