LG navýšilo své tržby. Mobilní divize se však stále drží dole


Společnost LG Electronics zveřejnila hospodářské výsledky za třetí kalendářní čtvrtletí letošního roku. Firma se chlubí rekordními tržbami 13,15 miliardy dolarů (cca 302 miliard korun) a také meziročním růstem provozního zisku o více než 4 % na 654 milionů dolarů (cca 15 miliard korun). Za dobrými výsledky stojí zejména výkon divize domácích spotřebičů a audio/video techniky.

Výsledky LG Electronics podle jednotlivých divizí: premiantem jsou domácí spotřebiče a audio/video technika (Zdroj: LG)

Naopak mobilní divize stále strádá, ale aspoň se jí podařilo mezikvartálně snížit ztrátu z 268 milionů na 135 milionů dolarů (cca 3,1 miliardy korun) při aktuálních tržbách 1,27 miliardy dolarů (cca 29 miliard korun). Ty jsou meziročně o čtvrtinu nižší, výrobce jako příčinu uvádí celkově stagnující trh smartphonů a pomalejší zavádění 5G technologií na trzích v Severní Americe.

Ani LG už neuvádí počty prodaných smartphonů. Podle klesajících tržeb se dá ale odhadovat, že nepůjde o objem vyšší než 10 milionů kusů (Zdroj: LG)

LG Mobile nadále pokračuje v redukci nákladů, zefektivňování výroby a omezování výdajů na marketing. Soustředí se zejména trhy s nastupujícími sítěmi 5G, tedy zejména domovskou Jižní Koreu a Spojené státy. V právě probíhajícím čtvrtém čtvrtletí chce zákazníky zaujmout zejména novými modely V50S a G8X ThinQ s podporou přídavného displeje Dual Screen 2.

První pohled na LG V30 (2018):