Společnost LG Electronics zveřejnila hospodářské výsledky za třetí kalendářní čtvrtletí letošního roku. Firma se chlubí rekordními tržbami 13,15 miliardy dolarů (cca 302 miliard korun) a také meziročním růstem provozního zisku o více než 4 % na 654 milionů dolarů (cca 15 miliard korun). Za dobrými výsledky stojí zejména výkon divize domácích spotřebičů a audio/video techniky.

Výsledky LG Electronics podle jednotlivých divizí: premiantem jsou domácí spotřebiče a audio/video technika (Zdroj: LG)

Naopak mobilní divize stále strádá, ale aspoň se jí podařilo mezikvartálně snížit ztrátu z 268 milionů na 135 milionů dolarů (cca 3,1 miliardy korun) při aktuálních tržbách 1,27 miliardy dolarů (cca 29 miliard korun). Ty jsou meziročně o čtvrtinu nižší, výrobce jako příčinu uvádí celkově stagnující trh smartphonů a pomalejší zavádění 5G technologií na trzích v Severní Americe.

Ani LG už neuvádí počty prodaných smartphonů. Podle klesajících tržeb se dá ale odhadovat, že nepůjde o objem vyšší než 10 milionů kusů (Zdroj: LG)

LG Mobile nadále pokračuje v redukci nákladů, zefektivňování výroby a omezování výdajů na marketing. Soustředí se zejména trhy s nastupujícími sítěmi 5G, tedy zejména domovskou Jižní Koreu a Spojené státy. V právě probíhajícím čtvrtém čtvrtletí chce zákazníky zaujmout zejména novými modely V50S a G8X ThinQ s podporou přídavného displeje Dual Screen 2.

První pohled na LG V30 (2018):