LG se nehodlá vzdát mobilní divize. Chystá se něco představit i v Barceloně


Společnost LG v současné době nejvíce trápí výsledky mobilní divize. Podle posledních hospodářských výsledků je výroba chytrých telefonů pro korejskou společnost nadále výrazně prodělečná. Přesto LG nehodlá výrobu mobilů zastavit. Pro čínský portál Techweb to uvedl generální ředitel celé korporace Qiao Yujin.

Mobilní divize vykazuje přitom ztráty už čtvrtým rokem za sebou – naposled byla zisková v době, kdy prodávala modely LG G3 nebo Nexus 5. Přesto vedení nehodlá mobilní byznys ukončit. Chytré telefony jsou centrem ekosystému, jehož součástí jsou i chytré domácí spotřebiče nebo palubní systémy v automobilech. Zcela se zbavit výroby chytrých telefonů by tak podle LG nedávalo žádný smysl.
Firma bude na nadcházejícím veletrhu MWC 2019 pořádat tiskovou konferenci, kde by mohla uvést několik vyšších modelů. Prakticky s jistotou se očekává LG G8 ThinQ – základní vlajkový model, který naváže na loňskou G7. Spekuluje se, ale také o uvedení prvního 5G smartphonu, případně zařízení s flexibilním displejem. Tisková konference proběhne v Barceloně 24. února 2019.

Pozvánka na tiskovou konferenci LG na nadcházející mobilní veletrh MWC 2019 v Barceloně: