LG Velvet. Poslední naděje která vyhasla


To že LG většnou přestřelí s cenovkou u svých telefonů jsme si už tak nějak zvykli. Když firma ohlásila “restart”, a uvedla že by se ráda zaměřila na střední třídu řekli jsme si dobře, konečně pochopili že už na top třídu nestačí a konečně se dočkáme telefonů se zajímavější cenovkou. Opak je ale pravdou. LG představilo nádherný telefon, která má vážně něco do sebe, zajímavý modul fotoaparátů a a vzhled za který by se nemusela stydět kdejaká vlajková loď s cenou atakující 30 tisíc a více.

Jenže to by nebylo LG abys někde nebyl háček. Výbava. Telefon pohání procesor od Qualcommu SDN765G, 6 GB RAM a 128GB prostoru pro systém Android 10 s nádstavbou LG UX10 a vaše data. Výkon tedy nic moc, tzn. že výkonem nenadchne ale ani neurazí, ale fotomobil střední třídy z tohoto modelu vážně nebude. Hlavní 48Mpx fotoaparát ( f/1,8) a optickou stabilizací nezní úplně lákavě a zbylé dva foťáky už vůbec ne, ultraširoký objektiv: 8 Mpx se  světelností  f/2.2 a poslední senzor pro hloubku ostrosti který má 5 Mpx, takže ve výsledku tady máme dva senzory pro nějaké to focení na sociální sítě. Na přední straně v kapkovitém výřezu je pak ukryt 16 Mpx senzor pro selfie maniaky.

Celé zařízení pak pohání solidní 4300mAh baterie s pouze 10W bezdrátovým nabíjením, která bude potřeba nejen kvůli velkému displeji. K telefonu bude možná přidat také Dual Screen kryt, který vám dá navíc sekundární displej, jak už jej známe z LG V50, G8X či V60. V oficiální tiskové zprávě se LG zmiňuje rovněž o novém LG Stylus Pen, avšak ten se bude prodávat zvlášť. Možná jej však najdeme i v nějakém drahém bundlu společně s telefonem i krytem.

Displej je opatřen dotykovou vrstvou, která podporuje stylus od Wacomu s rozpoznáváním 4 096 úrovní přítlaku. V telefonu je předinstalována aplikace Nebo, které umí převádět ručně psaný text do digitální podoby. Telefon běží na operačním systému Android 10 s nadstavbou od LG. Hodí se taktéž zmínit, že telefon má certifikaci IP 68 a odolnost 810G.

LG Velvet je momentálně dostupné v Jižní Koreji ve čtyřech barevných variantách – perleťově bílé, šedé, zelené a oranžovo-červené. Cena modelu je v přepočtu 700 euro, tedy v přepočtu 22 990 korun s daní. Čekali jsme nižší částku, ale LG opět “nezklamalo” a cenovka je opět velmi vysoká na to, co telefon nabízí.

Zdroje: techarena.cz