Machinima definitivně končí. Propouští zbylé zaměstance


O náhlém zmizení videí kanálu Machinima z povrchu internetu jste mohli slyšet už před dvěma týdny. Tehdy jeho mateřská společnost Otter Media tvrdila, že se chce v mezičase soustředit na tvorbu nového obsahu, tento týden nicméně oznámila, že Machinima končí nadobro a propouští své zbylé zaměstnance a tvůrce.

Někteří z nich byli už v minulosti pracovně přeřazeni do jiných dceřiných mediálních společností, následkem ukončení provozu značky Machinima však i tak přijde o práci 81 lidí. Její šéfka Russell Arons na své pozici prozatím zůstává a pracuje na tom, aby konec probíhal hladce, zatímco se poohlíží po nových pracovních příležitostech.

„Určitý počet zaměstnanců Machinimy zůstává s naší firmou, která se aktivně snaží využít jejich schopností v širokém záběru portfolia Otter Media,“ řekl jejich tiskový mluvčí pro GamesIndustry.biz.

Kanál Machinima stáhl veškerá svá videa minulý měsíc, aniž by o tom dal vědět třeba aspoň samotným tvůrcům. Znepřístupnění kanálu tak mnohé z nich mohlo o jejich obsah úplně připravit, vzhledem k množství nezálohovaných autorských videí dost možná i nadobro.