Město zrekonstruovalo budovu Tělovýchovné jednoty Třineckých železáren u komplexu STARS a nadělilo tak místním sportovcům vánoční dárek i v této těžké době


Novou důstojnou podobu získala budova správy Tělovýchovné jednoty Třineckých železáren (TJ TŽ Třinec), která prošla viditelnou změnou k lepšímu uvnitř i zvenčí. Rekonstrukce objektu se podařila z velké části díky přispění města Třince, které za tímto účelem uvolnilo ze svého rozpočtu během uplynulých čtyř let částku ve výši 4,8 milionů korun.

„Třinec a sport k sobě neodmyslitelně patří už celá desetiletí, proto ho podporujeme i přes všechny dopady koronavirových opatření. V letošním roce jsme přispěli také tělovýchovným jednotám v Neborech a Oldřichovicích, protože si uvědomujeme důležitost kvalitního zázemí pro spolkovou činnost nejen v centru, ale i v příměstských částech,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Díky stavebním úpravám správní budova TJ TŽ doslova prokoukla. Objekt dostal nejen novou fasádu, zateplení, střechu a okna, ale rekonstrukce se dočkaly i vnitřní prostory v druhém nadzemním podlaží, kde byly mj. vyměněny podlahové krytiny, dveře, radiátory či osvětlení. K nastěhování budou prostory připraveny v průběhu ledna příštího roku.

„Jsme rádi, že jsme společnými silami s městem a díky dotaci mohli konečně opravit sídlo našich sportovců. Budova správy si to již zasloužila. Ceníme si trvalé podpory města v minulých letech i v současnosti,“ míní předseda prezídia spolku TJ TŽ Třinec Mojmír Kašprišin.

Spolek Tělovýchovná jednota Třineckých železáren sdružuje 19 sportovních oddílů, v nichž aktivně sportuje více než 1700 mužů, žen i dětí. Letos slaví 75 let od svého založení.

(Zdroj: trinecko.cz)