Microsoft měl včera konferenci a ukázal velmi působivé produkty


V tomto krátkém článku si povíme o včerejší konferenci Microsoftu, která byla působivá a byla plná překvapení ale také vzbuzovala pochybnosti o jednom zařízení, které by si mohlo klidně vysloužit nálepku nejpodivnější zařízení letošního roku.

Co se vlastně představilo?

  • Microsoft Surface Duo 2

Druhá generace skládacího hybridního displeje / telefonu, kteý rozhodně nezapře malou inspiraci v LG zařízeních poslední doby (LG G8x, LG V50 dual screen atd). Telefon byl značně vylepšen a byly opraveny místa, která recenzenti často kritizovali. Nově jsou zde 5,8palcové (dohromady 8,3palcové) OLED panely s 90Hz frekvencí, jasem až 800 nitů a 1892 x 1344 rozlišením. Pochopitelně je spojuje stále stejný pant jako loni schopný 360° přetočení, ale letos mají panely zaoblené strany, díky čemuž na sebe lépe navazují a mezera mezi nimi je tak opticky menší. Byl zde použit i lepší procesor a fotoaparáty. Více si tento kousek probereme v samostatném článku.

Microsoft Surface Duo 2
  • Microsoft Surface Pro 8

Kdo vyžaduje od zařízení multifunkci a snadné přenášení, např. studenti na přednášky, zaměstnanci do kanceláří apod. bude jistě spokojen s tímto hybridem. Dokáže totiž nezávisle fungovat jako tablet i jako notebook zároveň a bez kompromisů.

Microsoft Surface Pro 8
  • Microsoft Surface Go 3

Surface Go 3 je primárně pro ty co chtějí nějaké to Surface zařízení a zároveň velice kompaktní rozměry. Na rozdíl od výše zméněného Microsoft Surface Pro 8 je zde ale více než patrný kompromis Microsoftu, který jasně definuje kam se ubírají zařízení tohoto druhu.

 

  • Microsoft Surface Laptop Studio

Na konec jsem si nechal specialitu. Tento produkt se dá bezesporu označit za vítěze soutěže o nepodivnější produkt roku 2021. Byla to třešnička na dortu, jakou si obvykle nechává třeba i Apple. Surface Laptop Studio je notebook, tablet, ale také trochu desktop. Microsoft zkombinoval řady Surface Book a Surface Laptop v zařízení, které možná opět inspiruje ostatní výrobce. (HP, Acer, možná i další něco podobného nabídli už v minulosti.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout všechny produkty a podívat se na jednotlivé články, které budou postupně vycházet.