Na TOP model od Redmi se Snapdragonem 855 si ještě nějaký čas počkáme


Osamostatněná značka Redmi se v minulostí ústy ať už šéfa Lu Weibinga nebo velkého bosse Xiaomi Lei Juna vyjádřila o velkých plánech na nové telefony, které by neměly být limitovány pouze pro nižší a střední třídu. Což samozřejmě nažhavilo nemalé množství fanoušků Xiaomi/Redmi a očekávání super levného a výkonného vlajkového modelu vystřelilo do závratných výšin. Podle dnešních oficiálních vyjádření je však možná čas se lehce vrátit zpět na zem, protože čekání na špičkové Redmi se asi protáhne.

Dnes se totiž na toto téma na čínské sociální síti Weibo rozhovořil opět šéf Redmi Lu Weibing, který sice potvrdil plány na vypuštění vlajkového modelu Redmi s procesorem Snapdragon 855, ale zároveň varoval před zbytečně optimistickými očekáváními ohledně data vydání. Zásoby Snapdragonů 855 logicky nejsou neomezené a dává tak smysl, že prioritu dostanou modely mateřského Xiaomi. Takže si fandové dle našeho odhadu počkají ještě hezkých pár měsíců.

Momentálně je hlavním cílem Redmi dosáhnout 10 milionů prodaných kusů, což by vzhledem k velkému hladu zákazníků a úspěchu modelů Redmi Note 7, Note 7 Pro a Redmi neměl být až takový problém. A věrní fandové jistě milerádi chvíli počkají na opravdové špičkové Redmi. Bude zajímavé také cenové porovnání se špičkami od Xiaomi, protože Mi 9 je stále v podstatě nejlevnějším špičkovým telefonem na trhu. Pokud půjde o podobnou cenovou symbiózu jako v případě řady Huawei P a Honor, tak se máme na co těšit.