Nástupce kovové Nokie 6.1 a Nokie 7.1 bychom se měli dočkat už v srpnu. Střední třída s průstřelem v displeji


Nokia 6.2 bude dnešní optikou tradičně vypadající telefon s velkým 6,18´ IPS displejem a menšími rámečky. Rozlišení se zastavilo na Full HD+ a dojde i na kapkovitý průstřel v displeji á la Samsung. Celkové rozměry zařízení mají být 149,86 × 78,74 × 7,62 milimetrů. Výkon zajistí procesor Snapdragon 660, který sice není nejnovější, ale výkonu má nadále dostatek. Sekundovat mu bude 4/6GB operační paměť. Pro ukládání vašich dat bude připravena 64/128GB interní paměť a slot pro paměťovou kartu. Tento bude přitom hybridní, budete si tudíž muset zvolit, zda využijete dvě nano SIM karty, nebo SIM kartu a paměťovou kartu jako v případě loňského modelu 6.1 (2018)

Zadní modul fotoaparátu, který by měl opět nést značku Zeiss

Rozhodně potěší mnohé, že bude Nokia 6.2 vybavena USB-C a 3,5mm jackem. Na zadní straně se bude nacházet zřejmě trojitý fotoaparát. Hlavní snímač bude 48 Mpx, sekundární má být ultraširokoúhlý se záběrem 120°. Posledním do party bude snímač hloubky ostrosti, který ale bude dle mého názoru zbytečný. Samozřejmostí je Android 9.0 Pie v čisté podobě a zařazení do programu Android One, což znamená rychlé a pravidelné aktualizace. Kapacita baterie vzrostla od minulého roku na kapacitu 3 500 mAh. Cenově by se Nokia 6.2 mohla pohybovat kolem hranice 6,5 tisíce korun.

NOKIA 7.2 (2019)

Dosavadní spekulace naznačují, že by Nokia 7.2 mohla být velmi podobná Nokii 6.2. Rozdílů prozatím skutečně mnoho nenajdeme. Podoba by mohla lákat na menší rámečky kolem 6,18´ IPS displeje s Full HD+ rozlišením. O něco menší by mohl být i výřez. Zlepšit by se mohl hardware, kde by HMD Global mohlo nasadit modernější Snapdragon 710. Na zadní straně má opět operovat trojitý fotoaparát ve složení 48 Mpx snímač a ultraširokoúhlý objektiv a snímač pro práci s hloubkou ostrosti

.

Představení nových mid-range Nokií 6.2 a 7.2 by mělo proběhnout někdy v srpnu. Zatím však neznáme přesné datum, ani nemáme potvrzené ceny za které by obě novinky měly jít do prodeje na evropském trhu.

První pohled na minulou generaci Nokie 6.1 (2018):

Načítám přehrávač