Nokia má zpět obchodní značku PureView. Máme se snad těšit na nějaké překvapení?


V dobách největší slávy značka Nokia kralovala mobilnímu trhu se vším všudy a to obnášelo i nekompromisní výkon fotoaparátů, ti starší z nás při vzpomínce na fantastické výkony Nokie 808 nebo Lumia 1020 jistě zamáčknou slzu. Jednalo se ve své době o jedny z nejlepších dostupných fotomobilů a to je něco, co po znovuoživení značky firmou HMD Global prostě chybí. Ale možná se už pomalu začíná opět blýskat na lepší časy.
Naději vzbuzujícím krokem je totiž návrat obchodní značky „Pureview“ používané právě pro zmíněné špičkové mobilní fotoaparáty pod křídla domovské Nokie (resp. HMD Global). V minulosti byla značka prodána Microsoftu, ale podle vyjádření zástupců firmy HMD Global se gigant z Redmondu v minulých dnech rozhodl slavnou obchodní značku Pureview převést na původní majitele, tedy pod správu HMD Global. Není zcela jasné za jakých podmínek, protože se dokonce hovoří o daru z dobré vůle, ale to nás zákazníky a fanoušky koneckonců nemusí příliš zajímat.

Každopádně se jedná o velmi pozitivní moment, který vynikne ještě lépe ve světle dalších informací zahrnující najmutí dalších bývalých inženýrů značky Nokia zodpovědných právě za mobilní fotografii. S jistotou lze říct, že v nejbližší době se určitě nedočkáme nějaké superfotomobilu jako v dobách největší  slávy této značky, na druhou stranu v budoucnu bychom se snad mohli dočkat něčeho, co ponese označení PureView. Pro připomenutí se sluší dodat, že posledními telefony používajícími technologii Pureview byly Lumia 950 a 950 XL.