Nové LG G8 ThinQ se nám odtajnilo. Trochu přepracovaná G7 s lepším audiem.


MWC v Barceloně se nezadržitelně blíží a počet firem, které se budou prezentovat buď na samotných prezentacích nebo v podobě stánků na výstavišti jsou i úniky nových telefonů čím dál častější, a tak se není čemu divit že i takový velikán jako je Samsung, rezignoval a a ve Spojených státech spustil předobjednávky S10 v různých variantách.

Dalším výrobcem, který nedokázal utajit možnou podobu své vlajkové lodi je Jihokorejská společnost LG Electronics. Té podobně jako loni unikla podoba vlajky modelu G7 ThinQ, letos to byl model G8 ThinQ. Tou osobou, která zveřejnila možnou podobu nebyl nikdo jiný než Eva Blass z webu Venture Beat (@evleaks).

LG připraví poměrně kompaktní zařízení se 6,1palcovým 2K OLED displejem, jenž díky speciální technologii Crystal Sound poslouží zároveň jako zesilovač pro zvuk z reproduktoru. Přední straně dominuje vaničkovitý výřez, do nějž se vedle telefonního sluchátka schová ještě ToF 3D selfie kamera, která umožní nový způsob bezdotykového ovládání gesty. Sklo je k okrajům mírně zakřiveno, rám bude kovový. Skleněná budou i záda a obsáhnou duální fotoaparát a tradičně umístěnou čtečku otisků.

Dál už je opět na způsob loňského modelu. Samostatné tlačítko pro Google Asistenta, 3,5 mm jack na sluchátka, USB-Typ C pro nabíjení (bezdrátové nabíjení není potvrzeno – dozvíme se to pravděpodobně až v Barceloně). Baterie má celkem solidní kapacitu 3 400 mAh. Telefon bude pohánět Snapdragon 855, paměťové minimum bude 6+128 GB a na konec bude v telefonu Android 9.0 Pie s tradiční nadstavbou od LG, ve kterém má být dostupné dokonce bezdotykové ovládání.