Obavy se naplnily. Koronavirus znemožnil konání MWC Barcelona 2020. GSMA letošní ročník zrušila


GSMA před malou chvílí oznámila, že letošní ročník Mobile World Congressu bude zrušen. MWC je největší veletrh s mobilními technologiemi na světě a tradiční dějiště významných premiér smartphonů a další elektroniky. Začínat měl v pondělí 24. února.

Vše ve vyjádření shrnuje John Hoffman, ředitel asociace GSMA, která akci pořádá: S ohledem na bezpečnost a zdravotní situaci v Barceloně a hostující zemi, GSMA zrušila MWC 2020. Globální obavy z epidemie koronaviru, rizika spojená s cestováním a další související okolnosti znemožnily konání akce. Naši partneři z hostujícího města rozumí a respektují toto rozhodnutí a budou pokračovat ve spolupráci na MWC 2021 a dalších ročnících. Naše myšlenky teď směřují k těm, kdo byli postižení epidemií v Číně a po celém světě.“

Koronavirus šíří zkázu po celém světě a vedle primárního zdravotního rizika čím dál více ovlivňuje také ekonomiku. V uplynulých dnech další a další firmy rušily účast na veletrhu MWC a bylo nevyhnutelné, aby pořadatel reagoval. Už v počátcích epidemie přijala GSMA řadu opatření, která měla eliminovat riziko šíření nákazy. Například účastníci cestující z Číny museli před zahájením veletrhu strávit dva týdny mimo Čínu, cestující z nejvíce postižených provincií Wuhan a Hubei byli z akce vykázaní úplně. Plánovalo se měření tělesné teploty u vstupu do areálu, dezinfekce a řada dalších.

Brzy však bylo zřejmé, že řešení bude muset být razantnější. Klíčové jednání o konání či nekonání letošního ročníku mělo proběhnout v pátek, nakonec však pořadatel zrušení oznámil už ve středu navečer.