Oprava telefonu za cenu nové vlajky? Žádný žert, ale realita u Huawei Mate X


Huawei svůj skládací Mate X zatím prodává pouze v Číně, kde se mu daří na výbornou. První várka se velmi rychle vyprodala, poptávka po skládacím hybridu je přitom stále vysoká. Po krátké době pobytu zařízení na trhu zveřejnilo Huawei ceny oprav jednotlivých komponent u Mate X, a rozhodně to není žádný veselý pohled. Na displej skládačky musíte dávat bedlivý pozor, jinak se za jeho výměnu nedoplatíte. Čtěte pozorně…

V případě, že si vlastní vinou poškodíte displej, bude jeho výměna stát 7 080 yüanů, což v aktuálním kurzu dělá 23 300 Kč! To je zhruba stejná částka, za kterou dnes pořídíte nový 128GB iPhone 11! Výměna displeje tak činí téměř polovinu z původní pořizovací částky 16 999 yüanů (cca 56 tisíc Kč). A protože je svrchní vrstva displeje kryta pouze plastovou fólií, je zřejmé, že o poškození displeje nebude nouze. Ještě, když je v zavřeném stavu displej doslova vystaven všem vnějším vlivům.
Mezi cenově vyšší opravy ještě patří výměna základní desky – 3 579 yüanů (11 800 Kč), katalogové ceny výměn dalších dílů už nejsou až tak závratné. Dvě nové baterie vyjdou dohromady na 278 yüanů (920 Kč), kompletní výměna desky s fotoaparáty zase na 698 yüanů (2 300 Kč).

Částku za výměnu displeje můžeme zatím srovnat pouze se Samsungem Galaxy Fold. U něj bude první výměna (do 31. prosince) v USA stát 4 200 Kč, následně si budou jihokorejci za výměnu vnitřního skládacího panelu účtovat zhruba 16 800 Kč, tj. 600 dolarů plus DPH. U obou skládaček tak platí, že výměna displeje nebude levnou záležitostí. Ovšem, pokud si lidé koupí tyto skládací modely první generace za částky převyšující 50 tisíc Kč, je pravděpodobné, že si budou moci dovolit i takto vysoké částky za výměnu zobrazovacích panelů.

Zdroj: Gizmochina.cz / Mobilmania.cz