Pixel 3 trpí dalším problémem, i tentokrát je to kvůli fotoaparátu


Smartphony Google Pixel mají být výkladní skříní operačního systému Android, letošní generace však trpí spoustou dětských nemocí, které Androidu příliš dobrou vizitku nedělají. Už jsme tu měli neukládání fotografií, zobrazování dvou výřezů, mazání textových zpráv či bzučení sluchátkového reproduktoru. Nyní se u uživatelů menšího Pixelu 3 objevily problémy s fotoaparátem.

Software odmítá spolupracovat s aplikacemi třetích stran

Při pokusu aplikací třetích stran (například Facebooku) připojit se k fotoaparátu se může objevit hláška, že aplikace se k fotoaparátu připojit nemůže. Stejný error se může zobrazit i přímo ve fotoaplikacích třetích stran.

Google si je problému vědom, slibuje jeho brzkou nápravu a doporučuje používat originální aplikaci Google Camera, ovšem ani v jejím případě nemá uživatel vyhráno; v některých případech může pokus o spuštění aplikace skončit podobnou hláškou.

Neoficiální rozborka oficiálního API k přístupu k fotoaparátu odhalila, že aplikace při svém zavření neuvolňují zámek fotoaparátu, a proto jakýkoliv další pokus se k němu připojit končí neslavně. Jelikož restart telefonu mnohdy problém nevyřeší, našlo se pár jedinců, kteří se pokusili telefon vrátit, avšak neúspěšně. Google výměny odmítá s tím, že problém vyřeší v příští aktualizaci firmwaru.