Pixel 4a pod 10 tisic? Apple a ostatní by se měli začít bát


Pixely byly vždy známé tím že Google moc neumí nacenit produkty. Platí to hlavně pro telefony řady Pixel. Loni však přišel Pixel 3a a 3a XL s cenovkou kolem 11 tisíc. Včera Google na tiskovce prezentoval nový Pixel 4a s cenovkou $350, tedy pro přepočtu a přičtení daní cca 9 400 Kč.

 Když Apple letos debutoval s iPhonem SE (2020), vypálil všem rybník a nechal za sebou do loňska všechny budget značky (Xiaomi, Motorola apod). Poté přišla Motorola a opět vypálila rybník ses svým telefonem Moto G 5G Plus s velmi atraktivní cenovou 9 999 Kč. A do svaté trojice se musel honem dostat i Google, který s uvedením svého Pixelu kvůli koronaviru otálel co to jen bylo možné. Vzhledem k tomu že jej tlačil čas a investované prostředky v marketingu musel jej už uvést na trh co nejdříve. A tak je tady Google Pixel 4a s velmi atraktivní cenovkou, líbivým designem, plastovým a relativně odolným tělem a našlapaným fotoaparátem s pokročilou AI.

A teď k tomu co pohání samotný telefon. Srdcem Pixelu je Qualcomm Snapdragon 730G, tedy tradiční střední třída na podzim se ještě čeká na verzi 5G který bude poháněna SDN 765G, verze 5G bude uvedena společně s Pixelem 5. dále najdeme u 4a 6 GB RAM a 128 GB úložiště bez možnosti dále rozšířit o SD karty, Nakonec zde nalezneme 12,2 Mpx snímač se stabilizací a podporou 4K videa. Vpředu je pak průstřel pro kamerku s 8 Mpx a 1080p videem. Zobrazovací panel je typu OLED a má velikost 5,81 palce a rozlišení FullHD+. Baterie má kapacitu 3140mAh

Telefon Pixel 4a půjde na tyto trhy: USA, Kanada, Británie, Irsko, Francie, Německo, Japonsko, na Tchaj-wan a do Austrálie. Zde se telefonu dočkáme i v ČR je zatím záhadou. Vzhledem k faktu že u nás nikdy oficiálně Pixely nebyly se dá očekávat i vyšší cena u 4a.

Pohled na Pixel 4a od Google: