Poslední překážka na budoucím obchvatu Třince byla překonána. Stavbě už nic nebrání v jejím dokončení

Foto Zdroj: ŘSD

Poslední překážkou, která bránila v dalšímu posunu vpřed na obchvatu Třince, přesněji na třetím a posledním úseku silnice 1/68 Třanovice — Nebory byl stržen rodinný dům, který byl onen kámen úrazu a který bránil tomu aby stavba mohla pokračovat byl úspěšně poslán k zemi stavební technikou.„Spadl nám velký balvan ze srdce. Nejproblematičtější pozemek už je ve vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic ČR. V minulém týdnu tam proběhla demolice,“ řekla primátorka Třince Věra Palkovská.

„Ano, patří nám i poslední pozemky,“ potvrdila náměstkyně ředitele ostravské Správy Ředitelství silnic a dálnic Šárka Kubalová. Dodala, že stát (ŘSD ČR) nabyl vlastnické právo k nemovitostem dotčeným stavbou na základě rozhodnutí o odnětí vlastnického práva, které nabylo právní moci loni v listopadu. „Následně jsme v prosinci požádali katastrální úřad o vklad do katastru nemovitostí. Katastrální úřad provedl vklad do katastru přibližně před dvěma týdny,“ řekla.Primátorka Palkovská podotkla že bylo velké riziko že se stavba nedokončí kvůli nevyřešeným majetkoprávnímu sporu na tomto posledním úseku obchvatu, které se táhnou už roky a které nakonec vyřešilo až vyvlastnění podle zákona o stavbě ve veřejném zájmu.

Na stavbě se každý měsíc konají kontrolní dny, jichž se účastní také primátorka Palkovská. „V této chvíli se řeší obvyklé věci související s takto velkou stavbou, postup prací apod. Práce běží podle harmonogramu,“ řekla. „Momentálně neevidujeme žádné komplikace,“ konstatovala Šárka Kubalová.

Jak to vypadá na staveništi aktuálně se podívejte v následujícím videu: