Přichází LG G7. Nová vlajková loď se představí na MWC v Barceloně

A je to tady. LG nakonec ustoupilo od záměru, že letos nepředstaví žádný nový model vlakové lodi. Na letošním veletrhu MWC v Barceloně přestaví nástupce loňské vlajkové lodi G6, model LG G7.

Šéfové značky nemohli být spokojeni se současným stavem, kdy by telefon šel na trh vybaven neaktuálním procesorem Snapdragon 835 a zopakoval tak chybu z loňského roku, kdy šel na trh model LG G6 se Snapdragonem 820.

A jaké že jsou parametry letošního modelu? Například 6,1 palcový displej s poměrem stran 18:9, s technologií MLCD+ se svítivostí až 800 nitů a úsporou energie až 35 % oproti běžným LCD panelům.

Procesor bude samozřejmě Snapdragon 845, s grafickým čipem Adreno 630. Tomu bude sekundovat 4 GB RAM paměti a 64 GB úložného prostoru. Doufejme, že se na trhu objeví i model s vyšší pamětí a kapacitou úložného prostoru. Fotoaparát bude duální 13Mpx se světelností f/1.6, stejně jako přední selfie kamera s rozlišením 8Mpx. Reproduktory mají být stereo. Hovoří se také o certifikaci IP68, tedy voděodolnosti zařízení. Doufejme, že LG tento záměr dotáhne do zdárného konce. Ještě je dobré uvést, že model má jít do prodeje v červnu letošního roku.

Zatím poslední novinka od LG: