ROG Phone II: Asus povyšuje extrém na novou úroveň


Je pravdou že od představení loňské generace ROG Phone uplynul už nějaký ten pátek, na druhou stranu Asus si dává tak trochu načas s představením nástupce.  Konečně jsme se ale dočkali. Asus představil nástupce loňského High-endu a toho nejvýkonějšího co bylo možné koupit (telefon sice představen, ale pravou premiéru si odbyde premiéru na veletrhu IFA v Berlíně). Asus i letos poslal vzkaz svým konkurentům že jim hodlá zatopit a nehodlá hodit ručník do ringu v segmentu herních telefonů.

Telefon zachovává originální design včetně svítícího loga na zádech, ovšem povyrostl do rozměrů 170,99 ×  77,6 × 9,48 mm, Displej typu AMOLED poskočil na uhlopříčku 6,6″, rozlišení FullHD+ zůstává a poměr stran je ještě protáhlejších 19,5 : 9. Design zůstal konzervativní, tedy klasický bez výřezu. Neubráním se však dojmu, že mi uhlopříčkou a poměrem stran připomíná Sony Xperii 1 (poměr stran 21:9 při rozlišení displeje 4K). To nejzajímavější však jde, že jde o první telefon s technologií OLED při obnovovací frekvenci 120 Hz.

Dotyková vrstva má dokonce dvojnásobnou vzorkovací frekvenci. Odezva displeje 1ms a odezva na dotyk 49 ms má být nejnitší na trhu, což v praxi znamená rychlejší reakce, a tím pádem i výhodu při hraní online her. Displej nabízí i podporu HDR10, potěší i integrace optické čtečky otisků prstů.

AirTriggers s vlastními vibracemi byly vylepšeny:

K lepšímu ovládání her první generace přinesla dotykové senzory AirTriggers, ty byly ve druhé generaci vylepšeny o podporu swajpovacích gest a o citlivost na různé síly dotyku, takže je možné eliminovat dotyky nechtěné. Obě navíc poskytují haptickou odezvu díky dvojici vibračních motorků. Při hraní se bude hodit i dvojice stereo reproduktorů, které jsou údajně až 2,5× hlasitější než u loňské generace.

Povýšení extrémního výkonu na novou úroveň

V útrobách ROG Phone II tepe nejnovější Qualcomm Snapdragon 855+, který oproti běžné verzi přináší o 4 procenta vyšší procesorový výkon a o 15 procent větší grafický výkon. Asus učinil několik opatření, aby se telefon při větší herní zátěži nezahříval a nedocházelo ke zpomalování telefonu; uvnitř se nachází výparníková 3D komora s odvodem tepla do vnějších průduchů. V balení se s telefonem navíc nachází aktivní chlazení AeroActive Cooler II, které má být čtyřikrát tišší než větráček pro jeho předchůdce, a přitom má umět snížit teplotu telefonu až o 5 stupňů

Toto příslušenství poslouží zároveň jako stojánek, např. v situacích, kdy budete hrát hry gamepadem. Poradíte si ale i bez něj, ROG Phone II disponuje dvojicí ultrazvukových senzorů AirTriggers pro vaše ukazováky, kromě toho se uvnitř nachází dva vibrační motorky, které se umí ve hrách rozvibrovat dle potřeby..

Kombinace 12 GB RAM, 512 GB úložiště a baterie s kapacitou 6000 mAh

ROG Phone II disponuje 12 GB RAM paměti typu LPDDR4X a 512GB UFS 3.0 úložištěm. Slot na paměťové karty chybí, avšak najdou se dva sloty pro dvě SIM karty. Bezdrátové sítě zastupuje dvoukanálová Wi-Fi 802.11ac/ad, Bluetooth 5, LTE a NFC, pro kabelové spojení slouží tradiční sluchátkový jack s podporou audia ve vysokém rozlišení, a USB-C konektor. Ten slouží k dobíjení interního akumulátoru s obří kapacitou 6 000 mAh, přičemž přidávaný adaptér poskytuje maximální výkon 30 Wattů. Podporovány jsou standardy Qualcomm QuickCharge 4.0, Power Delivery 3.0 a vlastní HyperCharge.

Konkurence pro Switch?

Pochopitelně i tento model bude podporovat spoustu herního příslušenství, např. ROG Kunai Gamepad, který se nechal inspirovat ovladači Joy Con ke konzoli Nintendo Switch. Dvojici ovladačů lze připnout přímo k telefonu, popř. s nimi hrát samostatně.

Osvědčená klasika:

Telefon nepostrádá ani duální fotoaparát na zadní straně s rozlišením 48 Mpx a světelností f/1,79. Jde přitom o stejný senzor Sony IMX586, který společnost využila u vlajkového modelu Zenfone 6, druhá 13Mpx kamerka má široký úhel záběru. Selfie kamerka má 24Mpx.

Jak jsem napsal už na začátku. Telefon byl představen dnes, start na evropském trhu je plánovaný na září, pravděpodobně v rámci veletrhu IFA. Zatím tedy neznáme finální cenu zařízení, ale očekáváme, že by se jako v případě loňského modelu mohla pohybovat okolo 23 tisíc korun. K dispozici bude i bohaté příslušenství rozšířené o nový ovladač a vylepšený duální displej.
Zdroj: GSM ArenaAndroid AuthorityPhoneArenaXDA Developers