Rychlý souhrn toho nejdůležitějšího za poslední dva měsíce na Třinecku | 1. díl

V tomto článku se poohlédneme za tím nejdůležitějším co zažil Třinec v posledních týdnech. Toto první díl takového textového seriálu co město zažilo a co jej teprve čeká v dohledné době.


  • Kino Kosmos se dočká zásadní opravy střešní krytiny

    Je to tak. Kino se od svého vzniku v 60. letech minulého století dočká své zásadní rekonstrukce, která by měla zajistit, že s námi bude Kino Kosmos další desítky let pro další generace diváku ačkoliv doba se mění a kina se holt musí přizpůsobit aktuálním trendům v digitální době a době nejrůznějších online videopůjčoven jako je Netflix, HBO Go, Disney +,  apod. Kino Kosmos se chystá v letošních roce na nějaký čas uzavřít své prostory pro své návštěvníky aby mohl zrekonstruovat střešní krytinu, která potřebuje už opravdu nutnou rekonstrukci. Více informací bude známo později, stejně jako termín poslední projekce před dočasnou uzavírkou.

 

  • Tříkrálová sbírka se na třinecku povedla. Vybralo se téměř 400 000 Kč na potřebné v Charitě Třinec

Během prvních dvou týdnů v lednu 2022 probíhala fyzicky v Třinci a dalších obcích v okolí Tříkrálová sbírka. Jen v našem městě putovalo do kasiček Charity Třinec téměř 400 tisíc korun, na čemž měl velký podíl i tradiční Tříkrálový průvod, který v sobotu 7. ledna spolu s Charitou Třinec uspořádalo a podpořilo město Třinec, Kulturní dům Trisia a Knihovna Třinec, a kterého se zúčastnilo velké množství občanů.

Celkem pak budou charitativní práce podpořeny částkou 805 004 koruny. Kasiček bylo celkem 111. Tříkrálová sbírka probíhá také online, a to až do 31. ledna 2022, následně budou sečteny fyzické i bezhotovostní dary.  • Kino Kosmos poprvé vstoupilo mezi pětici nejnavštěvovanějších jednosálových kin v ČR!

I přes obecně kinům a filmovému průmyslu nepříznivý rok, třinecké kino Kosmos opět uspělo na celostátní úrovni. V konkurenci sledovaných 460 jedno-sálových kin v žebříčku návštěvnosti obsadilo v rámci celé České republiky za 4. čtvrtletí roku 2021 krásné 4. místo.

 

  • Nové vozy pro MHD na Třinecku přinesly i jednu novinku. Poprvé obsluhují linky MHD jiní dopravci

Výsledky výběrového řízení na dopravní obslužnost na Třinecku potvrdili vítězství společnosti Arriva Autobusy a.s. Nové výběrové řízení sebou přineslo i nová vozidla, vyrobené společností SOR Libchavy. Vozy jsou dieselové a splňují nejnovější trendy a normy Euro a nejen to, hlavně velmi žádané požadavky na kvalitu jízdy. Vozidla jsou plně klimatizovaná a v zimních měsících příjemně vytápěná. Jako bonus mají potahy ve vozidlech stříbro jako antibakteriální složku, který má mnoho výhod. Další novinkou je nový dopravce obsluhující linky MHD jako subdodávku pro Arriva Autobusy. Společnost ČSAD Havířov přebrala některé výkony a jezdí se svými rovněž dieselovými vozy rovněž v barvách města na vybraných linkách MHD v Třinci. Co z toho vyplývá. Opět plus pro cestujíc. Vyšší komfort pro cestující a menší emise CO2 díky modernějším vozům. Celkem ocelové město brázdí 16 nových autobusů.