Samsung pracuje na Galaxy M2, prvním telefonu s výřezem v displeji


Již nějaký ten pátek se na trhu ale rozmohl takový malý nešvar – výřez v displeji. Do jisté míry za tento trend může Apple, který tzv. Notch představil u svého iPhonu X. Takřka ihned po jeho představení se na trhu začaly objevovat telefony, které výřezem v displeji disponovaly, což není nic špatného. Samsung zatím odolával, ale zřejmě již brzy uvede vlastní mobilní telefon s nakousnutým displejem.

Pokud jsou informace skutečně pravdivé, máme se na co těšit. Samsung Galaxy M2 totiž bude nejen prvním telefonem značky Samsung, který bude vybaven výřezem v displeji, ale také půjde o ojedinělou řadu. 

Model Galaxy M2 by údajně měl nabídnout displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů a poměrem stran 19,5:9. To znamená, že bychom se měli dočkat Infinity displeje (Infinity-U nebo Infinity-V). Veškeré tyto informace se objevily v mobilní aplikaci AnTuTu Benchmark, kde je model označen jako SM-M205F.

Mezi další hardwarové specifikace patří například vnitřní 32GB úložiště pro uložení soukromých dat. Srdcem celého přístroje bude pravděpodobně procesor Exynos 7885. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se pak postará operační paměť s kapacitou 3 GB.

Na zadní straně bychom pak měli najít duální fotoaparát s rozlišením 13 + 8 Mpx. Co nás však zklamalo, tak je údajná přítomnost staršího Android 8.1 Oreo. Osobně si troufám říci, že by si právě tento kousek nejnovější verzi zasloužil.