Samsung S21 FE byl zaregistrován na stránce ARCORE. Je opravdu jeho uvedení za dveřmi?


O tom, že se uvedení dlouho spekulovaného telefonu Samsung Galaxy S21 FE blíží už není žádných pochyb. Výrobce jeho představení poměrně dlouho odkládá a konečný termín uvedení ještě nepotvrdil. Všichni leakeři ale odhadují, že telefon svou premiéru odehraje v průběhu příštího měsíce. Minulý týden už německá pobočka Samsungu spustila webovou stránku podpory pro tento přístroj. A nyní se Galaxy S21 FE (Fan Edition) objevil i na stránkách podpora ARCore společnosti Google. Náhoda?

To, že se informace o modelu Samsung Galaxy S21 FE přidal Google i na své stránky naznačuje, že vlastně už nic nebrání tomu, aby se telefon mohl začít prodávat. Samozřejmě poslední slovo má společnost Samsung, která ještě musí potvrdit kdy jej na trh pošle. Na stránkách podpory sice nejsou uvedeny žádné parametry chystaného telefonu, ale mluví se o něm tak dlouho, že by nikoho nepřekvapilo jen letmé představení přes tiskovou zprávu mediím. Vše podstatné už víme.

Navíc se minulý týden potvrdilo i to, že na některé trhy půjde Galaxy S21 FE s procesorem Snapdragon 888 a na jiné trhy pak s čipsetem Exynos 2100. A vzhledem k faktu z loňska jsou i zde dvě možné varianty. Jedna z nich je že k nám do Evropy se dostane tradičně Exynos varianta, protože proč by evropský zákazník mohl mít na výběr ze dvou druhů, a nebo se Samsung umoudří a pošle do Evropy obě varianty jak se Snapdragonem tak s Exynosem.

V rámci parametrů a funkcí bychom mohli zopakovat co nás nejspíš čeká a nemine. Očekává se výbava allá S21 jen s nižší cenovkou. Očekává se 6,5 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pod obrazovkou by neměl chybět ani snímač otisků prstů. Přední kamera má 32 Mpx. Hlavní fotoaparát tvoří dva 12 Mpx senzory a jeden 8 Mpx teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Nedávno se objevili zvěsti o tom, že by snad Samsung v rámci úspor prohodil hlavní snímač a selfie kameru a jako hlavní senzor by sloužil již zmíněný 32 Mpx snímač. Již zmíněné procesory doplní 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie s kapacitou 4500 mAh by měla podporovat rychlé kabelové nabíjení s výkonem 25 W a také bezdrátové a reverzní nabíjení. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou One UI.