SHARP chystá návrat na evropský trh. Uvede několik nových smartphonů

V dřívější době, kdy ještě iPhony nekralovaly trhům, byla značka SHARP mezi známými značkami na evropském trhu. Nebyla sice tak silná jako na domovském japonském trhu, nicméně jméno SHARP zde nebylo neznámé. Nicméně po roce 2008 nastal v Evropě útlum této značky a firma se postupně usídlila na domácím trhu v Japonsku.

Každopádně by se tento stav měl již brzy změnit. Firma totiž ohlásila velký návrat do Evropy a chystá to udělat pěkně velkolepě. Představí nejméně pět nových smartphonů napříč celým portfoliem, a co si pod tímto termínem představit. Zřejmě to že firma přestaví zástupce nižší třídy, střední střídy a samozřejmě vrcholné zástupce.

Firma se chystá dodržet slib, který dala na loňském veletrhu IFA v Berlíně.

Zajímavostí je že třeba v domovském Japonsku firma používá pro onačení svých telefonů honosné názvy převzaté z televizorů, zatímco pro Evropu představila modely, které mají nicneříkající názvy. Pro příklad: SHARP EP-1, to je označení pro vlajkový model od této značky. Můžeme jen doufat, že názvy budou lépe zapamatovatelné. Předpokládaná cena vlajkového modelu je tisíc euro, co je přinejmenším hodně sebevědomé.