Stavba která propojí Lyžbice a Sosnu má zatím stopku. Ano opět za to může koronavirus


A je to tu zase. Ano je to už jako ohraná gramofonová deska ale koronavirus zbrzdil další investiční akci pro Třinec, která by měla napomoci rychlejší transportu směr sídliště Sosna a k Třinecké nemocnici.

Třinec má v plánu propojit část Lyžbice a sídliště Sosna pomoci tubusu, který se bude nacházet v místě někde nedaleko obchodní centra u Kauflandu. Stavba která spolkne stovky milionů korun se má začít brzy stavět. Novinkou pro tuto stavbu je skutečnost, že nebude zapotřebí tolik obávané EIA, tedy posudku Vlivu na životní prostředí, který by stál kolem 500 milionů korun a tím tedy by stavba měla razantně zlevnit.

Stavba se citelně dotkne obyvatel v oblasti „za Tratí“, kde v sousedství Kauflandu po napojení na již vystavenou komunikaci a kruhový objezd pokračovat dále až na Sosnu. jak je vidno koronavirus se nemazlí s ničím ani s takovou stavbou jako projekt VIA Sosna, jak je tento projekt nazván.

Prozatím je tento projekt pozastaven a čeká na další kroky který budou snad vést k vyhotovení podkladů potřebných ke stavbě, výběrové řízení na dodavatele stavby a samotné stavbě až po snadný dojezd IZS směrem na Sosnu, změny linek MHD a případnému jednodušímu přístupu obyvatel z lokality Sosna směrem do Lyžbic.