Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Povedl se reparát, který řeší neduhy z minulé generace?


Do redakce nám přišel Samsung Galaxy S21 Ultra a na samotné recenzi se již usilovně pracuje. Níže si tento telefon krátce přiblížíme.

Telefon se pyšní 6,7 palcovým Dynamic AMOLED 2X displejem s rozlišením 3200×1440 px a jemností 515 ppi. V průstřelu na přední straně najdeme 40 Mpx selfie kamerku s ostřením, která dělá výsledné 10 Mpx snímky.  Displej je po vzoru S20 Ultra lehce zaoblený ovšem i zde korejský výrobce rovná displeje do roviny a pomalu ale jistě se vracíme zpět k rovným displejům. Vzhledem k ukončení produkce řady Galaxy Note se korejský výrobce rozhodl pro podporu dotykového pera S Pen. Přední i zadní stranu kryje Gorilla Glass Victus, záda jsou rovněž vyrobena ze skla. Rám je potom vyroben z hliníku.

Masivní modul fotoaparátu je zapuštěn do těla telefonu a vystupují z něj obrovské objektivy v čele s hlavním 108 Mpx skládájícím 9 pixelů do jednoho s výsledným efektem 12 Mpx fotografie. Doplňuje jej 12 Mpx ultrašíro s ostřením, dále 10 Mpx teleobjektiv s 3x zoom a periskop s 10x zoom. Chloubou teleobjektivu je až 100x SPACE ZOOM jak jej nazývá Samsung.

Na podrobnější recenzi a dojmy ze samotného používání se můžete těšit již brzy.