TIP – Jak prodloužit výdrž baterie u telefonu


Nastala doba dovolených u moře a nejrůznějších výletu nejen po republice ale i za naše hranice, a tak je vhodné si připomenout pár základních rad, jak si co nejvíce prodloužit výdrž telefonu na co možná nejdéle.

  1. Snížit jas a rozlišení telefonu

Většina z nás má telefony, které jsou třeba 2 roky staré, a tak asi máte pravděpodobně rozlišení displeje větší než FULL HD+, tedy buď QuadHD nebo UltraHD – 2K+ displej nebo 4K displej (Sony Xperie 1, Mk. II, Mk III, Samsung řady S, NOTE, Xiaomi MI10, MI11). Nejjednodušší způsob, jak snížit spotřebu energie vašeho telefonu je ulevit mu v napájení displeje s vysokým rozlišením. V nastavení tedy najedeme na položku displej a tam najdeme položku změna rozlišení a stáhneme jej třeba na FullHD a pokud chcete ušetřit energii ještě více zvolíme pouze HD+. Bude sice jasně zřetelný rastr displeje ale za to se vám odmění telefon i dvou a více denní výdrží. Dále můžeme snížit jas na úroveň kdy ještě bude jasně čitelný i při slunných dnech a ale nebude zářit jako o život.

  1. Funkce, které nepotřebujeme vypneme

V defaultním nastavení máme například aktivované Bluetooth, NFC platby Wifi a další možnosti jejíchž omezením přispějeme k delší výdrži. Tyto funkce jdou z větší části vypnout z horní vysouvací nabídky na Android.

  1. Zaručená pomoc pro delší výdrž – tmavý režim

Osvědčený způsob, jak prodloužit výdrž je zapnou na mobilu tmavý režim. Toto platí napříč systémy Android i iOS. Tato možnost je povětšinou ukryta v nabídce možnostech displeje nebo je umístěna v nabídce systémech Android i iOS jako samostatná položka.

  1. Aktuální verze aplikací a operačního systému

Někdy se stává a opět to platí multiplatformní, že se sem tam nějaký update nepovede úplně dle představ vývojářů. Proto je důležité mít co nejaktuálnější verze systému jako takového a systémových aplikací. Neplatí to je kvůli spotřebě energie z baterie telefonu, ale jde to ruku v ruce i bezpečností samotného zařízení.

  1. Omezení nepotřebných animací a přechodů

Veškeré líbivé animace a přechody které v systému vidíme významně přispívají ke zvýšené spotřebě baterie. Není proto na škodu něco z toho vypnout a hned máte pár procent k dobru

  1. Vše začíná u optimalizace od samotného výrobce daného zařízení

Toto je pravidlo, které by se dalo značit za zákon. Můžete mít sebe lepší telefon se sebe větší baterií, ale co je vám to platné, když výrobce kašle na optimalizaci a telefon s 6000mAh má výdrž jako se 3500 mAh. I takový extrém může nastat, ale někdy za to může vysoký výkon zařízení, který by měl výrobce nakombinovat s rozumně velkou baterií a vše provázat pro co nejlepší uživatelský zážitek při používání.

Toto byly rady, které pakliže se jimi budete řídit ale pohrajete si s trochu s vaším telefonem by vám měli pomoci k dosažení co možná nejlepší výdrži telefonu.

 

Tip jak urychlit nabíjení telefonu:

Načítám přehrávač