Trápení řidičů na trase Třinec – Český Těšín je na konci. Oprava silnice a opěrné zdi na tomto tahu je dokončena

Opravená opěrná zeď a opravená komunikace (Zdroj: Statutární město Třinec)

Po více než roce skončila rekonstrukce frekventované krajské silnice II/468 mezi Třincem a Českým Těšínem včetně navazujících ulic Těšínské a Nádražní v Třinci. Náklady na opravu téměř pěti kilometrů cest dosáhly 74 milionů korun.

Součástí rekonstrukce byla i modernizace tří opěrných zdí naproti vlakovému nádraží v Třinci, sdělila mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová.

Podle hejtmanova náměstka pro dopravu Jakuba Unucky (ANO) se díky rekonstrukci zesílila únosnost komunikace, což je žádoucí vzhledem ke stále intenzivnější dopravě. „Nejen kvůli bezpečnosti, ale i z estetických důvodů byla do projektu začleněna rekonstrukce tří zárubních zdí. Ta nejkratší z nich měří 84 metrů, nejdelší má 424 metrů. Kdo si pamatuje, jak ty zdi vypadaly před rekonstrukcí, jistě nový vzhled ocení,“ uvedl Unucka.

Huawei Nova 4 uniká na dalších snímcích. Tři oči, aby lépe viděl.

 

 

 

 

Původní podoba opěrné zdi a komunikace směrem do centra města Třince (Zdroj: Statutární město Třinec)

Třinecká primátorka Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec) uvedla, že šlo o jednu z nejvýznamnějších investičních akcí na území města. „Dlouhodobě jsme usilovali o to, aby příjezd do Třince ve směru od Českého Těšína získal estetičtější podobu. Samotná příprava stavby trvala několik let, než se nám společnými silami podařilo dokončit majetkoprávní vypořádání týkající se zejména zdí,“ uvedla primátorka.

Reportáž IFK TV Třinec o dokončení prací na opravě opěrných a komunikace na ul. Nádražní a Těšínské:
Zdroje: trinecko.cz, IFK TV Třinec