Třinec bude mít svého zástupce v radě sdružení pro rozvoj MS kraje


Velké překvapení dorazilo před několika dny na třineckou radnici. Třinecká primátorka zasedne na následující 3 roky v radě sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Do funkce viceprezidentky byla zvolena primátorka Třince, která bude v nadcházejícím tříletém období působit ve výkonné radě společně s dalšími šesti členy.

„Naše město je členem Sdružení od roku 2007 a vážím si spolupráce, která mezi námi funguje. Je to pro mě velká čest pracovat za Třinec na rozvoji našeho regionu a kraje,“ okomentovala své zvolení Věra Palkovská.

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje úspěšně pomáhá rozvíjet náš kraj v řadě oblastí už třicet let a sdružuje nejen města a obce, ale i firmy napříč odvětvími, vysoké a střední školy, zdravotnické organizace a rozvojové agentury. Je důležitým partnerem a rádcem u řady prospěšných nápadů a inovativních řešení, podporuje vzájemnou komunikaci a dlouhodobě přispívá k vyváženému rozvoji našeho kraje ku prospěchu jeho obyvatel.

„Ceníme si toho, že Sdružení nám bylo nápomocno mimo jiné v boji za výstavbu obchvatu a podporovalo nás i v dalších infrastrukturních projektech přesahujících svým významem hranice města Třince. Oceňuji také, že Sdružení každoročně pořádá konferenci TRANSPORT, která přispívá k řešení palčivých problémů v oblasti dopravy,“ dodala primátorka.

Podrobnější informace o Sdružení pro rozvoj MSK najdete na www.msunion.cz.

(Zdroj: trinecko.cz)