Třinec obsadil v rámci kraje 3. místo ve výzkumu Město pro byznys


Třinec potvrdil pověst jednoho z podnikatelsky nejpřívětivějších měst Moravskoslezského kraje a v desetiletém srovnání výzkumu Město pro byznys obsadil v rámci kraje třetí příčku. Umístění vyplynulo z výsledků výzkumu „Město pro byznys desetiletí“, který vyhlásil týdeník Ekonom a zpracovala analytická agentura Datank. V Moravskoslezském kraji se na první pozici umístily Odry, druhá skončila Opava.
Srovnávací výzkum každoročně hodnotí podnikatelský potenciál měst s rozšířenou působností v celé České republice a zaměřuje se jak na podnikatelské prostředí, tak na přístup veřejné správy.
Za poslední dekádu získal Třinec ve výzkumu Město pro byznys v rámci Moravskoslezského kraje dvě prvenství, jedno stříbrné a dvě bronzová umístění. V letech 2015 a 2016 se dokonce naše město vyšvihlo mezi všemi obcemi s rozšířenou působností v České republice na sedmé a šesté místo.  V roce 2017 se stal Třinec vítězem v nové kategorii vyhlášené agenturou CzechInvest s názvem Investičně atraktivní region, jejímž cílem je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. „V Třinci přibývá firem, statutární město ležící na řece Olši se může celorepublikově pyšnit vysokým růstem počtu ekonomických subjektů, stejně jako počtem zaměstnavatelů v sektoru malých a středních podniků,“ uvádí se ve výsledcích výzkumu.
„Máme z třetího místa velkou radost, ale nesmíme usnout na vavřínech, pořád je co zlepšovat. Je vidět, že jde o výsledek dlouhodobé práce, který vyžaduje splnění tří podmínek, jimiž jsou kontinuita a stabilita radnice, dlouhodobá spolupráce podnikatelskými subjekty v čele s Třineckými železárnami a nezbytná odvaha pustit se do nových věcí spojená s odpovědností. Bronzová příčka pro nás zároveň znamená povzbuzení do další práce,“ uvedla primátorka Věra Palkovská a dodala, že velký podíl na úspěchu našeho města mají samotní lidé, podnikatelé a firmy, které v Třinci působí. „Je pro nás důležité, aby tu mladí lidé našli dobré místo pro život a k tomu neodmyslitelně patří i vhodné podmínky pro podnikání a perspektivní a smysluplná práce. Se zástupci podnikatelské sféry se setkáváme pravidelně na jednáních Strategického výboru Zastupitelstva města Třince, jsme v úzkém kontaktu také s Oblastní hospodářskou komorou a s představiteli zdejších firem často konzultujeme jejich vize a hledáme cesty, jak si vzájemně pomoci,“ řekla primátorka.
Zdroj: trinecko.cz