Třinec razí cestu nové metodě ve stavebnictví


Statutární město Třinec se jako lídr řady inovativních projektů pouští s odvahou a odpovědností s ministerstvem obchodu a průmyslu do další novinky. Plánovaná stavba Centra pro aktivní seniory, která má vyrůst v Třinci – Starém Městě, bude ukázkovým pilotním projektem v rámci celé České republiky, který bude realizován moderní digitální metodou BIM (Building Information Modeling).

Třinec se tak stane průkopníkem v digitalizaci stavebnictví, která si postupně buduje místo v legislativě České republiky. Dohodu o vzájemné spolupráci a koordinaci postupů při výstavbě budoucího centra pro seniory podepsali tento týden v Praze ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a primátorka Třince Věra Palkovská.Třinec se tak stane průkopníkem v digitalizaci stavebnictví, která si postupně buduje místo v legislativě České republiky. Dohodu o vzájemné spolupráci a koordinaci postupů při výstavbě budoucího centra pro seniory podepsali tento týden v Praze ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a primátorka Třince Věra Palkovská.

Evropský týden mobility v Třinci 2019 – Reportáž z akce

 

 

 

„Město se chová jako dobrý hospodář a toto memorandum je výsledkem spolupráce s ministerstvem průmyslu a obchodu, které si velmi ceníme a která započala v roce 2015 na cestě k pasportizaci a digitalizaci informací o majetku města. Jsme průkopníky v této oblasti a máme za cíl přetvářet moto třemi kroky napřed do každodenní reality, kdy chceme využít dostupné technologie této doby a propojit je s informacemi o majetku města,“ zdůraznila primátorka Věra Palkovská.
„Třinec je jedním z těch, kteří se v praktické implementaci BIM dostali nejdále. Projekt Centra pro seniory se zároveň stane pilotním projektem v rámci celé Koncepce zavádění metody BIM, na kterém oba účastníci prohlášení budou vzájemně spolupracovat formou metodické a formální podpory a vzájemné informovanosti o aktuálním průběhu stavebního projektu,“ uvedl ředitel odboru stavebnictví a stavebních hmot MPO Petr Serafín.

Plánované Centrum pro aktivní seniory má vytvořit třineckým seniorům nový prostor pro pestré a aktivní trávení volného času. Návrh počítá v přízemí s tělocvičnou pro pohybové aktivity seniorů, s šatnami a dalším potřebným zázemím, v patře má být k dispozici počítačová učebna a víceúčelový sál s pódiem.
Zdroj: trinecko.cz