Třinecké Kino Kosmos opět promítá. S jistým omezením se opět otevřelo svým návštěvníkům


Po téměř dvouměsíční nucené odmlce kvůli koronavirové epidemii začíná třinecké kino opět promítat na stříbrné plátno. V pondělí 11. května otevřelo prvním divákům. Zatím jen pro nejvíce 99 na jedno představení a za vládou stanovených pravidel, jako je zvýšená dezinfekce, povinnost nošení roušek nebo rozesazení diváků v sále. „Jsme připraveni splnit státem stanovené podmínky tak, abychom maximálně ochránili diváky i personál. Věříme, že ani rouška jim nezabrání zase u nás prožívat na velkém plátně velké emoce,“ říká ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Sednout si mohou maximálně dva lidi vedle sebe. Kino upravilo zasedací pořádek, který umožňuje rozesazení diváků do doporučených vzdáleností, vždy ob řadu a ob sedadlo. Prodej vstupenek by měl ideálně probíhat přes internet. Pokladna bude otevírat půl hodiny před projekcí a bude preferovat bezhotovostní platbu kartou. Prozatím se bude promítat v omezeném režimu jedenkrát denně v 17:30 během pracovního týdne a dvakrát o víkendu, kdy přibude rodinné představení v 15:00. Program najdete na webových stránkách kina www.kinokosmos.cz.

Návštěvníci kina nesmějí v kinosále konzumovat žádné jídlo a pití. I když prozatím kino nemůže nabídnout občerstvení a posezení uvnitř budovy, přesto se diváci mohou před filmem občerstvit na zahrádce před KosmosOknem nebo si odsud domů odnést čerstvý popcorn.

Zdroje: (trinecko.cz)