V Havířově slavnostně otevřeli zrekonstruovaný dopravní terminál. Komfort a bezpečí zabalné do moderního kabátu


Cestujícím od tohoto týdne slouží přestupní terminál v sousedství vlakové zastávky Havířov. Čistota, estetika a hlavně bezpečnost – to jsou synonyma pro zrekonstruované nádraží, přednádražní prostor a samotnou (dnes už bývalou výpravní budovu). Bývalou proto že nová se přesunula o zhruba 20 metrů vedle blíž k benzinové čerpací stanici.

Přesně 5.2.2020 odstartovala rekonstrukce kde stavební firma změnila od základu podobu nejen výpravní budovy ale i přednádražního prostoru. Co je dobré vědět že došlo také k reorganizaci a uspořádání zastávek a odjezdů jednotlivých autobusů.

Jde o první významnější investici do přednádraží v dějinách města, které si loni připomnělo 65 let. „Vůbec jsme nevěděli, co nás tam čeká. Tušili jsme, že tam bude spousta inženýrských sítí, a skutečně jsme našli sítě, o kterých nikdo nevěděl, neznali jsme jejich majitele. To bylo na celé stavbě jednoznačně to nejtěžší. Když jsme šli nad zem, věděli jsme, že termín bez problémů zvládneme dodržet,“ řekl Martin Polášek.

Velká budova má být hotova v létě. Na stavbě vládl po celou dobu rekonstrukce čilý stavební ruch a tím pádem se vše stihlo v termínu a nedošlo tak k nepříjemným průtahům. „To nejsložitější máme za sebou. Dokončena je oprava střešního pláště včetně provedení nových skladeb tepelné izolace. Rovněž před dokončením je komplexní výměna prosklené fasády,“ prozradil ředitel dodavatelské firmy Martin Polášek.

Vnitřní prostory výpravní budovy se v budoucnu promění na sportovně-společenské centrum, které bude využívat veřejnost, a to jak domácí, tak „přespolní“. V plánu je realizace několika bowlingových drah, lezecké stěny nebo hřišť na badminton a basketbal.