[VIDEO]: Postup prací na přeložce silnice 1/11 – úseku Třanovice—Nebory (prosinec)


V následujícím článku se blíže podíváme na další posun ve stavebních pracích na stavbě posledního třetího úseku obchvatu Třince vedoucí z Třanovic do Nebor. Stavební práce na třetím úseku obchvatu Třince intenzivně pokračují i v zimním období. Podle informací z Ředitelství silnic a dálnic se na hlavní trase momentálně provádějí po odvozech ornic konsolidační násypy a pracuje se na mostních konstrukcích.

„Stavba I/68 Třanovice – Nebory přes všechny dosavadní překážky, a to zejména v souvislosti s pandemií COVID-19 a dlouho blokovanou demolicí posledního domu nyní pokračuje v absolutním nasazení,“ potvrdila Lucie Franquesa z Ředitelství silnic a dálnic. „Usilovně se pracuje na téměř všech mostech této stavby, a to od vrtání pilot, betonáž základů, armování dříku po provádění pilot. Na mostě na silnici I/68 přes Ropičanku a trať ČD se nyní provádí montáž a svařování polí nosné ocelové konstrukce. Provádějí se také práce na některých přeložkách inženýrských sítí,“ dodala.

Stavba klíčové dopravní komunikace v úseku Nebory – Třanovice odstartovala v listopadu 2019 a hotová by měla být v létě příštího roku. Poslední úsek naváže na obchvat Třince zprovozněný v roce 2017 a definitivně dořeší plynulé dopravní propojení od Mostů u Jablunkova po Třanovice.

„Obchvat Třince má dopad na život v celém regionu nejen z pohledu bezpečnosti i z pohledu životního prostředí. Už se nemůžeme dočkat, až se po nové cestě projedeme a bedlivě sledujeme postup stavebních prací. Největší roli sehrálo naše město v době příprav a zahájení stavby, ale i nyní jsme připraveni být nápomocni, pokud bude potřeba,“ uvedla primátorka Třince, která se v záležitosti obchvatu Třince angažuje už od roku 2006  jako členka pracovní skupiny vedené náměstkem ministra dopravy ČR a o dokončení třetího úseku dlouhodobě usiluje.

Uvidíme zda práce budou dokončeny v daném termínu a a vše proběhne úspěšně ke spokojenosti všech.

Video z postupu prací z prosince: