Xiaomi chystá symbolicky na 10. výročí založení značky konferenci na 10. srpna

  • Xiaomi chystá konferenci k 10. výročí založení značky a my očekáváme představení chystaných telefonů tohoto čínského výrobce
  • Očekáváme Xiaomi Mi Mix 4 a tablet MiPad 5, jenž nahrazuje 3 roky starého předchůdce
  • Máme se dočkat drobných kusých informací o novém MiUI 13


Okurková sezóna pro nás tech novináře pomalu ale jistě končí a nastává období kdy budeme týden co týden střídat nová zařízení na testování. Neuplyne ani týden, aby Xiaomi, Poco, nebo Redmi nepředstavilo nový kousek, a právě Xiaomi si připravilo na 10. srpna výroční konferenci, na které hodlá uvést nová zařízení pro další kvartální období.

Xiaomi se symbolicky rozhodlo na 10. srpna uspořádat konferenci, neboť slaví 10. výročí založení této značky, a právě na této konferenci se hodlá pochlubí produkty které si prezentujeme níže.

Prvním produktem, který Xiaomi hodlá prezentovat je už 4. generace bezrámečkového telefonu Mi MIX 4. U něj se očekává mnoho vylepšení, zejména pak, poddisplejová selfie kamera. Xiaomi hodlá v tomto směru předběhnout Samsung, který má na 11. srpna připravenou Unpacked konferenci, kde uvede několik svých nových produktů. U Mi Mix 4 očekáváme dále procesor od Qualcommu – Snapdragon 888, 12 GB RAM LDDR5, nebo 256 GB interní úložiště.

Dalším očekáváným zařízením má být podle posledních zpráv tablet od Xiaomi MiPad 5, který má na trh dorazit v několika variantách. Zajímavostí je, že poslední tablet od Xiaomi se dostal na trh před neuvěřitelnými třemi lety, takže nová verze je už opravu potřeba. Některá z verzí má podporovat bezdrátové nabíjení, 120 Hz QuadHD displej. Očekává se také připojitelná klávesnice

Střípky z nové verze MIUI 13

Dozajista nemůžeme čekat plnohodnotné představení, protože to Xiaomi jednoznačně vyloučilo a telefon Mi MIX 4 má údajně přijít ještě se starší verzí 12.5. jisté ale je, že alespoň několika obrázků nové nadstavby bychom se dočkat měli.