Xiaomi Mi Mix 2S patří mezi špičku. Foťák má stejně dobrý jako iPhone X

Když byl nedávno představen Xiaomi Mi 2S, mnoho lidí zajímala hlavně oblast fotoaparátu. Portál, který se zaměřuje na testování fotoaparátu u smartphonů (DxOMark) si tentokrát vzal na paškál tuto čínskou značku a výsledek byl bez nadsázky ohromující.

V celkovém skóre, ve kterém jsou zahrnuty výsledky statického fotografování, i natáčení videa získal dohromady 97 bodů, což jej staví vedle iPhonu X či Huawei Mate 10 Pro, které jsou považovány za špičku ve fotografování. Lepší fotoaparát než u Mi 2S je jen u Pixelu 2, Galaxy S9+ a dvojce novinek od značky Huawei, modely P20 a P20 Pro.

 

Hlavní předností, kterou DxOMark zmiňuje kvalitní systém fázové detekce obličeje a dobrý poměr kvality ostrosti snímku k míře šumu na fotce. Dobře si také vedl při pořizování snímků při zhoršeném světle. Uspokojivé hodnocení obdržel za HDR, ten trochu pokulhává za konkurencí. Jako přednost vidí použití duálního fotoaparátu s možností použití bokeh efektu – tedy možnost rozostřit pozadí na snímku. Přítomnost elektronické stabilizace se rovněž projevila kladně.

Mi Mix 2S je aktuální vlajkovou lodí Xiaomi

Načítám přehrávač