Za “prémiovou” výbavu si řádně zaplatíme. Unikly evropské ceny Mi Note 10 a 10 Pro


Po včerejším oficiálním představení Xiaomi Mi CC9 Pro vypuklo všeobecné nadšení a i my jsme se předháněli v superlativech na adresu tohoto telefonu. S otevřeným hledím jsme tak čekali na dnešní španělskou doplňkovou akci, kde čínský gigant předvedl modely Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro, které jsou globálními verzemi právě výše zmíněného CC9 Pro. Nadšení bohužel vytrvalo pouze do okamžiku oznámení oficiálních evropských cen pro tyto kousky, protože cenové srovnání s čínským modelem je tentokrát opravdu….brutální. Ale vše hezky popořadě.

Xiaomi Mi Note 10 je opravdu identickou kopií CC9 Pro po hardwarové stránce a žádné změny tak ani nemusíte hledat, stačí se jen podívat na podrobný souhrn specifikací z našeho včerejšího článku. Jediná změna je tak softwarová a pro Global verzi samozřejmě zásadní, protože firemní MIUI je u Mi Note 10 naroubováno na Androidu s kompletními Google službami a aplikacemi, což u čínské verze logicky není potřeba. Další lehké překvapení přišlo s modelem Mi Note 10 Pro, který navzdory předpokladům nedostal výkonnější procesor a jedná se tak jen o globální verzi CC9 Pro Premium Edition, která se od základní liší jen větší porcí paměti a 8P čočkou u hlavního 108 Mpix fotoaparátu oproti „pouze“ 7P v základu. Ano, to je ta verze telefonu, která včera v DxOMarku překvapila dorovnáním nejlepšího výsledku na žebříčku.

To hlavní a příjemné máme za sebou, takže nastal čas kousnout do hodně kyselého jablka. Tím je samozřejmě cenová politika pro evropský trh a tentokrát je rozdíl oproti Číně masivní. Jsme zvyklí, že čínská cena je výrazně výhodnější, ale tohle je na můj vkus opravdu moc. Posuďte sami. Základní 6 GB + 128 GB verze Xiaomi Mi Note 10 se bude prodávat za 549 euro, což je v přepočtu nějakých 608 dolarů. A při pohledu na čínských 399 dolarů jde o nárůst o více než 50 %… Cena za Mi Note 10 Pro pak vyšplhá s 8 GB + 256 GB až na 649 euro, což je o něco milosrdnější skok ze 499 dolarů v Číně na 719 dolarů v Evropě. Na jednotlivé evropské trhy pak dorazí v rozmezí 11.-18. listopadu a zatím nemáme potvrzení pro český start a cenový přepočet.

Ze Xiaomi Mi Note 10 jsem opravdu v rozpacích, protože ačkoliv jde o skvělý telefon s výbornou výbavou a vším podstatným, tak oficiální evropská cena je prostě za Snapdragon 730G přestřelená.

 

(Zdroje: gizchina.cz)