Základem jsou dobré vztahy s okolními obcemi. Třinec dokončil cyklostezsku propojující Třinec s Ropicí


Třinec s Ropicí spojila společná stezka pro chodce a cyklisty. V těchto dnech město dokončilo výstavbu chybějícího úseku společné stezky pro chodce a cyklisty podél frekventované silnice I/11 v místní části Nebory na hranici se sousední obcí Ropice.

Výstavbou tohoto propojovacího úseku vznikla ucelená stezka pro chodce a cyklisty vedoucí z Třince přes Ropici až téměř do Českého Těšína, která usnadní pěším i lidem na kole bezpečný pohyb podél hlavního tahu. „Pamatujeme na bezpečný a pohodlný pohyb chodců nejen v centru města, ale také ve svých dalších částech. I když teď při plánování investičních akcí obracíme každou korunu, bezpečnost na frekventovaných místech je naší prioritou. Cyklostezku s chodníkem podél hlavního tahu I/11 využívá spousta cyklistů i chodců a poslední úsek byl potřebný jako sůl. Základem pro úspěch takových projektů jsou však dobré vztahy s okolními obcemi. Ty máme a budeme na nich dále pracovat.“ dodala primátorka Třince Věra Palkovská.

Společným úsilím obou obcí vznikla stezka v délce 750 metrů, z rozpočtu města Třince si náklady na stavbu vyžádaly 2,5 milionu korun. „Jsem velmi rád, že se projekt v této nelehké době podařil. Ale nic nespadlo z nebe, je za tím spousta dřiny. Nyní bychom měli naše úsilí směřovat k cyklostezce, která propojí Sosnu a Vendryni“, doplnil senátor Jiří Cieńciała.

Dlouhodobě děláme maximum pro to, aby měli cyklisté v Třinci vhodné zázemí a bezpečné podmínky pro pohyb na frekventovaných úsecích. Krok po kroku každoročně zlepšujeme cyklistům podmínky, které jim usnadňují jízdu na kole, ať už to jsou vyhrazené cyklopruhy a cyklostezky, servisní stojany, cyklopumpy, bezpečná úschova kol či nabíječky pro elektrokola. Věříme, že díky dobrému zázemí lidé budou více a více objevovat výhody pohybu na kole, ať už formou aktivního odpočinku, nebo každodenního dojíždění do práce,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Zdroj: trinecko.cz