LG V30s s technologií LG LENS se představí na MWC v Barceloně

Jak jsme již dříve psali, LG letos zřejmě nepředstaví žádnou větší novinku v podobě nové vlajkové lodi. Nové vedení LG nebylo spokojeno se vzhledem nástupce G6, modelem G7 a tak uvedení novinky posunulo na neurčito. Jak se ale dalo čekat, úplně s prázdnou tam LG přeci jen nepojede. Na mobilním kongresu v Barceloně totiž přestaví model V30s napěchovaný nejnovějšími technologiemi. Nejde o nový model, nýbrž vylepšenou už tak skvělou V30.
Telefon by měl obsahovat mnoho revolučních technologií a jednou z nich má být i LG Lens a mělo by se jednat o technologii, která je schopna rozpoznat text „jen na základě fotografie“ V praxi to tedy znamená, že si můžeme jednoduše nalézt překlad nějakého nápisu v cizím jazyce, nebo vyhledat zboží, které stačí pouze vyfotit. Už jen tato myšlenka vypadá velmi zajímavě, v praxi to může ještě mnohem lepší. Uvidíme, až co ukáže test v praxi. Co už tak skvěle nevypadá je předpokládaná cena novinky. Cena zařízení se má pohybovat kolem 1 mil wonů, tedy kolem 919 dolarů, což je dost ambiciózní cena, když přihlédneme k tomu, že klasická V30 stojí u nás kolem 15 až 16 000. Za revoluci si holt musíme připlatit.

LG V30s bude samozřejmě i výborně hardwarově vybaveným telefonem se 6’’ FullVision OLED displejem s QHD+ rozlišením, procesorem Snapdragon 835, hned 256 GB vnitřní paměti, 16 Mpix zadními duálními fotoaparáty, 5 Mpix selfie kamerkou a 3300 mAh baterií.

LG V30s má jít do prodeje začátkem března.