Překvapení. Redmi K30 oslňuje 120Hz displejem a velkou baterií


Redmi u modelu K30 provedlo poměrně výraznou mezigenerační obměnu designu. Telefon se zbavil vysouvací selfie kamerky, na místo toho přichází s otvorem v levém horním rohu displeje. Redmi do něj umístilo rovnou dva snímače, takže oválný výřez připomíná smartphone Galaxy S10 5G. Podobná je i velikost celého telefonu – 165,3 × 76,6 × 8,79 mm, hmotnost je pak 208 gramů.

Zásadní vliv na velikost celého zařízení má především displej. Ten je tvořen 6,67″ LCD panelem o poměru stran 20:9 a rozlišení Full HD+, jehož hlavním benefitem je obnovovací frekvence 120 Hz. Zobrazovač podporuje obsah v HDR10 a je chráněn sklem Gorilla Glass 5. Proti proudu dnešní doby není do displeje integrovaná čtečka otisků prstů, tu najdeme na pravém boku.

Ve výřezu displeje se ukrývají dvě kamerky – hlavní má rozlišení 20 Mpx, sekundární s rozlišením 2 megapixely má být nápomocná při tvorbě portrétních snímků. Fotoaparát na zadní straně má poměrně originální design kombinující podlouhlý oválný modul a výrazné kruhové ohraničení s odlišnou texturou než má zbytek skleněných zad. V modulu se nachází následující čtyři kamerky:

Za pozornost stojí baterie s kapacitou 4 500 mAh a rychlým dobíjením. Čtečka otisků kombinovaná se zapínacím tlačítkem leží na pravém boku. Telefony pracují s procesorem Snapdragon sedmičkové řady a prodávat se budou v několika paměťových variantách (minimum 6 + 64 GB). Cena 4G verze v Číně začíná po přepočtu na 5 200 Kč, u 5G varianty na 6 500 Kč. První jmenovaná už je rovnou v prodeji, druhá se dostane do obchodů na konci ledna 2020.
Mohlo by vás zajímat:

Dva měsíce s Redmi Note 7