Telefony budou zas o něco rychlejší. Qualcomm představil Snapdragon 855 Plus


Společnost Qualcomm uvádí vylepšenou verzi svého procesoru Snapdragon 855. Novinka nese prostý název Snapdragon 855 Plus a je především o vyšším výkonu. Tento osmijádrový procesor vyráběný 7nm procesem má jedno jádro Kryo 485 Prime CPU, jehož frekvence povyskočila z 2,84 GHz na nynějších 2,96 GHz. Trojice výkonných jader pak běží s frekvencí 2,42 GHz a čtveřice úsporných na frekvenci 1,8 GHz.

Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.

Pixel 4 a 4 XL úniky. Více paměti RAM a větší displeje

 

 

Čipset bude mezi prvními používat Asus. Tchajwanská firma oznámila, že nová generace jejího herního smartphonu Asus ROG Phone II bude dokonce první zařízení na světě se Snapdragonem 855 Plus. Kompletní detaily a technické parametry smartphonu budou oznámeny v nadcházejících týdnech. Čínská premiéra podle rozeslaných pozvánek proběhne 23. července, globálně by mohl být herní mobil uveden v rámci veletrhu IFA 2019.